Diyarname
Partiyan lîsteyên xwe pêşkêşî YSK'ya kirin. Sibê dê YSK lîsteyan erê bike û belav bike. Yeşîl Sol Partî jî lîsteya xwe pêşkêş kir.
Me lîsteya Yeşîl Sol Partî da hev. Pêşî bajarên kurdan, dûre hemû bajarên Tirkiyeyê.
Va ye bajar bi bajar lîsteya Yeşîl Sol Partî:
AGIRÎ:
1 SIRRI SAKIK
2 NECLA DEMİR
3 HEVAL BOZDAG
4 ZELAL YILMAZ
AMED:
1 BERDAN OZTURK
2 HALİDE TURKOGLU
3 OSMAN CENGİZ ÇANDAR
4 ADALET KAYA
5 SERHAT EREN
6 SEVİLAY ÇELENK ÖZEN
7 MEHMET KAMAÇ
8 CEYLAN AKÇA CUPOLU
9 MEHMET EMİN AKTAR
10 AZAD BARIŞ
11 SONGUL AYTEK AVŞAR
12 SAMET MENGÜÇ
BEDLÎS:
1 HUSEYİN OLAN
2 SEMRA ÇAGLAR GOKALP
3 ENVER BARİN
BATMAN:
1 KESKİN BAYINDIR
2 ZEYNEP ODUNCU
3 M.RUŞTU TİRYAKİ
4 NURTEN ERTUĞRUL
5 EKREM BARAN
CULEMÊRG:
VEZİR COŞKUN PARLAK
OZNUR BARTIN
ONUR DUŞUNMEZ
ÇEWLIG:
1 OMER FARUK HULAKU
2 CEMİLE TURHALLI BALSAK
3 FARUK ARİS
DÊRSIM:
1 AYTEN KORDU
ELEZÎZ:
1 SAVAŞ ERDOĞAN
2 NURŞAT YEŞİL
3 FUAT DOĞAN
4 SULTAN YARAY
5 NURETTİN BOĞATEKİN
ERDEXAN
1 OZGÜR TANIŞ
2 DİCLE AKTÜRK
ERZÎNGAN:
1 HAYDAR POLAT
2 AYFER TURĞUT
ERZEROM:
1 MERAL DANIŞ BEŞTAŞ
2 ABDURRAHMAN SEVER
3 BAHAR GOKSU
4
5 AYŞAN TARLAN
6
ENTAB:
1 SEVDA KARACA DEMİR
2 MURAT SARIAÇ
3 SONGÜL KOŞDAG
4 MUSA AYDIN
5 DİLAN GULER
6 KAHRAMAN ÇİÇEK
7 FATMA BAYINDIR OZGUR
8 ABDULLAH GOZEN
9 AYSİMA MİHRİBAN
10 EDHEM ÜNAL
11 ELİF YALÇIN
12 YILMAZ AÇAN
13 SİNEM ERENER BALLAN
14 MUHAMMED SAİD GORGUN
ÎDIR:
1 YILMAZ HUN
2 AYSEL ARAS
MELETÎ:
1 PERİHAN YÜCEKAYA
2 YUSUF BOZKUŞ
3 SEVİM ALAGÖZ
4 HUSEYÎN KILINÇ
5 ROZERİN ERCAN
6
MEREŞ:
1 HÜSEYİN EROĞLU
2 AYŞEGÜL DEMİROĞLU
3
4
5
6
7
8
MÊRDÎN:
1 SALİHE AYDENİZ
2 KAMURAN TANHAN
3 BERİTAN GUNEŞ
4 GEORGE ARSLAN
5
6 SELAHATTİN ERTAŞ
MÛŞ:
1 SEZAİ TEMELLİ
2 SUMEYYE BOZ
3 SERHAT DURSUN
RIHA:
1 MİTHAT SANCAR
2 ÖMER ÖCALAN
3 DİLAN KUNT AYAN
4 FERİT ŞENYAŞAR
5 ALİYE KIZILDAMAR
6 BULENT AŞA
7 NERGİZ ÇİĞDEM KARAKEÇİLİ
8 REMZİ GENÇDAL
9 CEMİLE ŞAHİN
10 BAWER GUL
11 AYŞE TUTKU
12 HALİL ÇAY
13 MİZGİN ALBAYRAK
14 CELALETTİN ERKMEN
QERS:
1 GULİSTAN KOÇYİGİT
2 GULCAN ALP
3 SERTAÇ ÇELİKKALELİ
SEMSÛR:
1 ALİ KENANOĞLU
2 HAYRİYE KORKMAZ
3 HASAN BASRİ YORULMAZ
4 BİRSEN TUNÇ SİRKECİ
5 ABUZER AKGÜN
SÊRT:
1 TUNCER BAKIRHAN
2 SABAHAT ERDOĞAN SARITAŞ
3
ŞIRNEX:
1 NEVROZ UYSAL ASLAN
2 ZEKİ İRMEZ
3 AYŞEGUL DOGAN DAGLI
4 BEDİRHAN OSAL
WAN:
1 PERVİN BULDAN
2 ZULKUF UÇAN
3 GULCAN KAÇMAZ SAYYİĞİT
4 SİNAN ÇİFTYÜREK
5 GULDEREN VARLI
6 MAHMUT DİNDAR
7 HAVİN KİYE
8 TAYLAN ERTAŞ
***
EDENE
1 TULAY HATİMOĞULLARI
2 FERHAT KABAİŞ
3 ROJBİN ÇELİK
4 MEHMET KARAKIŞ
5 DELAL MAMUK
6 BARIŞ KARABIYIK
7 ŞÜKRAN EFETÜRK
8 MÜNİR KORKMAZ
9 SEVİM ARACI
10 HÜSEYİN AĞAÇ
11 EVRİM AYMAN
12 SERKAN NAR
13 HAFİZE ATLI
14 NEZİR DORAK
15 SUAT NACAR
AFYONKARAHİSAR
1 HELİN ELİF GEYİK
2 ÇAĞDAŞ SİNAN DAĞ
3 TÜLAY KILINÇ
4 MEHMET ÇALASIN
5 AYŞENUR DİLAN KARADEMİR
6 BATUHAN ÇITAKBAŞ
AMASYA:
1 HAYDAR GÖRGÜ
2 ZÜLBİYE YILMAZ
3 ENVER LAÇİN
ENQERE, HERÊMA 1’EMÎN
1 EMİRALİ TÜRKMEN
2 SELMA GÜRKAN
3 ALİ ÖZKAN
4 RUKEN DİLARA ZAF
5 ERCAN SADIK İPEKÇİ
6 SILA ALTUN
7 ÇAĞDAŞ KÜPELİ
8 ZİŞAN KÜRÜM YILMAZ
9 MEHMET AKIN ATAUZ
10 HATİCE GÖZ
11 BÜLENT KAYA
12 EROL AKKUŞ
13 UFUK ÖZEL
ENQERE, HERÊMA 2’YEMÎN
1 OGUZ FÎDAN
2 GÜLTEN KAHRAMAN
3 EVREN ÇEVİK
4 SİMA ARİ
5 HÜSEYİN GEVHER
6
7 MURAT ÇELİK
8
9 BAHYETTİN BATUR
10 ZEHRA YALÇIN
ENQERE, HERÊMA 3’yEMÎN
1 METİN KILIÇ
2 ALİŞAN ŞAHİN
3 ÖZLEM BOYRAZ ÖZEL
4 İSMET İLKUTLU
5
6 HÜSEYİN ÖZKAN
7 HACER KELLECİ KAPLAN
8 FECRİ ASLANKAN
9
10 MEHMET VEYSEL TEMEL
11
12 OZCAN OTİ
ANTALYA:
1 SARUHAN OLUÇ
2 CANAN ÇALAHAN
3 MUHSİN TAŞAR
4 ZÖHRE TEDİK
5 ERBAKAN TAĞ
6 HÜLYA HASBAY
7 SELAMİ ÖZYAŞAR
8 NİGAR DURU
9 FIRAT EREN
10 NERİMAN BAKIR
11 HASAN DOĞAN
12 HÜLYA AKTAŞ
13 EYUP UŞMA
14 KAMİLE YILMAZ
15 MAHİR DOĞAN
16 NEFİSE OĞUZ
17 SERDAR KÖŞKEROĞLU
ARTVÎN:
1 FULDEN ŞAHİN
2 SABRİ VAYİÇ
AYDIN:
1 EBRÜ GÜNAY
2 ROJİN TANHAN DOĞAN
3 SİNAN ÇAKMAKÇİ
4 MEDİHA AYHAN
5 ABDURRAHMAN SARAN
6 ALİ DAĞ
7 ZERRİN ALPARSLAN
8 MUHARREM ŞENOL
BALIKESÎR:
1 MUSTAFA YILDIZ
2 GÜL ERTUNAN KARAASLAN
3 CANŞAH ÇELİK
4 MEHMET ASLAN
5 MEHMET ÇELİKTEN
6 EMİN FİLİZ
7 FİKRİYE YADIRGI
8 NEVİN YILMAZ ÇAKALOZ
9 MEDİNE ÇAĞLIYAN
BİLECİK:
1 ZÜLEYHA ÇENGEL
2 HÜSEYİN AĞLAR
BOLU:
1 GÜNAY BATUR
2 ÇİÇEK TUTUŞ
3 ÖYKÜ ILGIN GÜRSES
1 REYHAN YİĞİT
2 MURAT YANMAZ
3 SEMRA BAYSAL
BURSA, HERÊMA 1’EMÎN
1 CEYLAN EROL
2 CAHİT KIRKAZAK
3 AYTEN AVDAN
4 KEMALETTİN YILDIZ
5 SÜMBÜL ORHAN
6 MAHKUM TAŞ
7 RÜSTEM AVCI
8 ABDULKADİR BAYDUR
9 MEHMET ALİ DOĞU
10 BERKAY AKKUŞ
BURSA, HERÊMA 1’EMÎN
1 NECDET İPEKYÜZ
2 FİLİZ ÖNEN
3 RASİM ÇELİK
4 EYLEM DİNDAROĞLU
5 KEMAL DOĞAN
6 YÜCEL YENTÜRK
7 BAHAR TOPRAK
8 HAKİM TOKMAK
9 MAZLUM TAŞ
10 MEHMET BURAK KOYUNCU
ÇANAKKALE:
1 ADİLE YALÇIN
2 SİNAN EKİNCİ
3 SEDA ALÇINAR
4 ERGİN FİDAN
ÇANKIRI:
1 HAKAN CAN NESLİOĞLU
2 MELİHA DURMUŞ
ÇORUM:
1 ŞEREF KARATAŞ
2 FADİME GÜLER ELİK
3 ÜMİT KÜÇÜKBAYATLILI
4 MUHARREM ÖZÜNEL
DENÎZLÎ
DENİZLİ 1 ABDULLAH KOÇ
DENİZLİ 2 ŞENOL AKYOL
DENİZLİ 3 MAHİDE ÖZTÜRK
DENİZLİ 4 MURAT ENGİZ
DENİZLİ 5 SONGÜL AKKOYUN
DENİZLİ 6 ELİF KAVİLİ
DENİZLİ 7 HAVVA MEŞE
EDÎRNE
EDİRNE 1 HANIM GÜZEL
EDİRNE 2 SERDAL ZIMBA
EDİRNE 3 ÖZLEM ÖZDEMİR
EDİRNE 4 ERDAL AYDEMİR
ESKÎŞEHÎR:
ESKİŞEHİR 1 ALİ İHSAN GEZER
ESKİŞEHİR 2 FELEK AKSOY
ESKİŞEHİR 3 MÜSLÜM KOYUN
ESKİŞEHİR 4 FADİME PULAT
ESKİŞEHİR 5 DİLAVER ASLAN
ESKİŞEHİR 6 ALEYNA CEREN KÖKOĞLU
GÎRESÛN:
GİRESUN 1 BEKİR YILMAZ
GİRESUN 2 SANEM DENİZ KURAL
GİRESUN 3 RAMAZAN DOĞRU
GİRESUN 4 BÜLENT UZUN
GÜMÜŞHANE 1 ELİF ÇİFTÇİ
GÜMÜŞHANE 2 NEHİR SEVİM
CULEMÊRK:
1 VEZİR COŞKUN PARLAK
2 OZNUR BARTİN
3 ONUR DUŞUNMEZ
HATAY:
1 KEREM NALBANT
2 ŞİRİN NUR VURAL
3 NİHAT ERASLAN
4 MEHTAP SERT
5 YUSUF KİMYON
6 MEDİHA ÖNCEL MUHAMMAD
7 HASAN FEHMİ GÖRÜR
8 GÖNÜL ÖZTÜRK
9 MEVLÜT BULGUR
10 ERCÜMENT KİMYON
11 HERDEM ACAR
ISPARTA
1 CÜNEYT LALOĞLU
2 NAZLI TABAK
3 MEHMET TAŞÇI
4 NURTEN KARAGÖZ
MÊRSÎN:
1 ALİ BOZAN
2 PERİHAN KOCA
3 MUSTAFA TÜRK
4 HAMDİYE KIRICI
5 ŞERİF DURMAZ
6 HACI BAYRAM KIZARTICI
7 DERMAN TARANCI
8 ESRA ERGÜZELOĞLU KİLİM
9 MUHAMMET TALAT ŞEKER
10 AYŞE GÜL TEMÜR
11 MEHMET ŞİRİN KAYA
12 NURETTİN SÖNMEZ
13 MUSTAFA MALGIR
İSTANBUL 1. BÖLGE
1 SIRRI SÜREYYA ÖNDER
2 KEZBAN KONUKÇU KOK
3 HAKAN ÖZTÜRK
4 DERSİM DAĞ
5 ÖZTÜRK TÜRKDOĞAN
6
7 METİN KILINÇ
8
9
10 TUNCAY GÖKÇE
11 ERDAL GÜZEL
12 PERVİN TUNBUL
13 AYHAN ERGENÇ
14 ÇİĞDEM SADİOĞLU
15 DEVRİM ŞİMŞEK
16 BURCU AYYILDIZ
17 BEKİR KIRICI
18 SILA ÖZTÜRK
19 HÜSNÜ ALKAN
20 ÖZGÜL BİNGÖL
21 ALAETTİN ALTINTAŞ
22 NİLAY KUŞ
23 ALİ KEMAL İPEK
24 CEVRİYE AYDIN
25 ALİ ŞENGÜL
26 ZEKİNE TÜRKERİ
27 İSHAK KARAKAŞ
28 AYŞE TEPE DOĞAN
29 ALİ DOĞAN
30 AYTEN BİNGÖL
31 REŞİT KÖÇEROĞLU
32 ROZERİN KAYA
33 NEFİSE AKSOY
34 YILMAZ CESUR
35 YAĞMUR KAVAK
İSTANBUL 2. BÖLGE
1 CENGİZ ÇİÇEK
2 ÖZGÜL SAKİ
3 HASAN CEMAL
4 ONUR HAMZAOĞLU
5 KAMİLE KANDAL
6 HIDIR KARADAŞ
7
8
9 DİLŞAT CANBAZ KAYA
10 CEMİL AKSU
11 ERDAL DOĞAN
12 AYŞEN AKSOY
13 AHMET SAYMADİ
14 MENEKŞE KIZILDERE
15 CELAL ALPHAN
16 HAZAN İLİK
17 SERVET GÜZEL
18 GÜLFİRAZ SAĞLIK
19 MUSTAFA ÖZTÜRK
20 SEYFİ ERGÜL
21 ŞADİ ÖZDEMİR
22 MEHMET TİMURTAŞ
23 NURAY ONUK
24 ABDURRAHMAN ÖZTÜRK
25 GÜNER BASUT
26 GÖKHAN ÇETİN
27 NEFİSE AKSOY
İSTANBUL 3. BÖLGE
1 ÇİĞDEM KILIÇGÜN UÇAR
2 İSKENDER BAYHAN
3 ÇİÇEK OTLU
4 CELAL FIRAT
5 CEMİL GÜNGÖREN
6 KEREM FIRTINA
7
8 ABDULHAKİM DAŞ
9 ABDULCEBAR BARIŞ
10 ÇİÇEK ARIÇ
11 EDİP ARSLAN
12 ERDAL ATAŞ
13 AYLİN HACALOĞLU
14 FERDİ YAMAR
15 NALAN ÇELİK
16 UĞUR ŞEKER
17 NEVRİM KOTANOĞLU
18 YUSUF YALVAÇ
19 BERFİN POLAT
20 HÜSEYİN ÇALİŞCİ
21 ELİF BAYSAL
22 NİZAMETTİN ÖZTÜRK
23 ÖZGÜR BAYDOĞAN
24 ERCAN SAĞLAM
25 NESRİN ARSLAN
26 FAİK DELİ
27 FATMA KÖMÜRCÜ
28 HÜSEYİN FİDANBOY
29 LEVENT GÖKÇEK
30 AYŞE CENGİZ
31 İSMAİL TEMEL
32 ŞABAN ROŞAN IŞIKTAŞ
33 PINAR KAYALAR
34 MEHMET ŞERİF ÖNER
35 ERGÜN ŞİMŞEK
36 İRFAN HÜLAKÜ
İZMİR 1. BÖLGE
1 BURCUGÜL ÇUBUK
2 MECİT YILDIRIM (YA DA ABDÜLMECİT)
3 SEMRA KIRATLI
4 ERHAN MORKOÇ
5 MUSTAFA OKÇU
6 FATİH SÜRENKÖK
7 MERAL BEKAR
8 ABDULKADİR BAYDUR
9 HURŞİ ATAMAN
10 MEHMET YILDIRIM
11 NEVİN AYTEKİN
12 KEREM AY
13 DENİZ USLU
14 HEDİYE KORKUT
İZMİR 2. BÖLGE
1 İBRAHİM AKIN
2 CANAN KEBENÇ ÖZKAN
3 ARİF ALİ CANGI
4 ZEHRA VEZAN KARABULUT
5 SELAHATTİN IŞIK
6 SEVGİ BİNBİR BİNTAŞ
7 MEHMET ORTAKAYA
8 ÖNDER BİROL BIYIK
9 HAYATİ ORAL
10 SEVGİ ERSAN
11 MEVLÜT ÜLGEN
12 AYSEL ÖNEN TURAN
13 İSMAİL DOĞAN
14 AZİZE ÇELEBİ
KASTAMONÛ:
1 BERRİN SELBUZ
2 FİKRET TUFAN YAZICI
3 SÖZDAR AKDOĞAN
KAYSERÎ:
1 DAĞISTAN BUDAK
2 NURAN ERGEN KILIÇ
3 HASAN DAŞKIN
4 FADİK TEMİZYÜREK
5 İZZET KAPLAN
6 RANA BERK
7 İHSAN SARIYER
8 SELMA KARAMAN
9 ALİ ÇELEBİ
10 NECLA AKTAY
KIRIKLARELİ:
1 MERAL GARİP
2 ERDAL TEKTAŞ
3 AYŞEN ECE KAVAS
KIRŞEHİR:
1 MUSTAFA KARAMAN
2 BEHİYE AKYOL
KOCAELÎ:
1 ÖMER FARUK GERGERLİOĞLU
2 EYLEM ARZU KAYAOĞLU
3 İLHAMİ ŞAHBAZ
4 SELDA İLGÖZ KOCAYİĞİT
5 MEHMET SELİM AKBOĞA
6 ZELİHA GÖKSÜGÜZEL
7 KUREYŞ BİLGİÇ
8 FATMA YILDIRIM
9 MEHMET EMİN İNCE
10 KUDRET DAVUTOĞLU
11 YUSUF AKAR
12 SERPİL TOPAL
13 AYTEN DÖNMEZ
14 EFKAN DAŞKAYA
KONYA:
1 AHMET RECAİ ERSOY
2
3 CENGİZ GÜLTEPE
4 Suzan Çetinkaya
5 ALİ FUAT GÜRSEL
6 SERFİRAZ BOZARSLAN TAŞKIN
7
8 FÜSUN OĞUZ KAYA
9
10 MERYEM SUNAL
11
12
13
14
15
KÜTAHYA:
1 AYŞEGÜL KORKUTAN
2 BİLAL BİLİN
3 AZİME TAŞ
4 NİHAT YILDIRIM
5 FİLİZ PEŞTEK KESKİN
MANÎSA:
1 HÜSEYİN KAÇMAZ
2 ZÜBEYDE TARLABÖLEN
3 CAN ÇOLAK
4 EVİN GÜNSEL
5 KEREM TAYLAN
6 AYŞE KARAGÖZ
7 ENGİN UZUN
8 REMZİYE ESEN
9 İSMAİL TERUT
10 CANAN ALTUN KABAN
MUGLA:
1 HASAN YILDIRIM
2 DENİZ GÜMÜŞEL
3 İBRAHİM HALUK KOŞAR
4 İPEK MAHMUTOĞLU
5 NEZİR YATKI
6 DERYA HEZER
7 SEDAT YAĞCIOĞLU
NEVŞEHÎR:
1 CAFER KILIÇ
2 FERİDE AKDAĞ
3 BERDAN BORA AKKAYA
NÎGDE:
1 YASEMİN KAYA
2 CUMALİ ADIGÜZEL
3 FERİDE AKDAĞ
ORDU:
1 ŞEREF ÖZKAN
2 NURCAN KARASU
3 İBRAHİM ÖZDEMİREL
4 ÖZDEN ÜNAL
5 ORHAN KOCA
6 ERHAN KABADAYI
RÎZE:
1 AYŞE BEKAR
2 NECMETTİN DURMUŞ
3 ALİ HAMDİ CUVELEK
SAKARYA:
1 SELAHATTİN YILMAZ
2 NAHİDE DOĞAN
3 İBRAHİM ÇELİK
4 FİLİZ TURAK
5 FETHİ BULUŞ
6 HÜSEYİN ATILGAN
7 MERAL ATMAN
8 HÜSEYİN KAYA
SAMSÛN:
1 EMEL ZENGİN ÇAKIR
2 SAVAŞ KARADUMAN
3 MENEKŞE TUREN
4 MAHMUT SÜRMELİ
5 GÜNER KARADUMAN
6 VEDAT ÜNAL
7 AHMET YALÇIN
8 OSMAN BAYRAK
9 HEVAL ŞİMŞEK
SÎNOP:
1 YILDIZ ÖZBEK
2 AHMET YORKUN
SÊWAS:
1 GANİ KAPLAN
2 MEHMET MUSTAFA YILDIZ
3 VİLDAN DOĞAN
4 HÜSEYİN ÖZCAN
5 SELMA ÖZEL ASI
TEKÎRDAG
1 MURAT SARISAÇ ???
2 BERİVAN TAŞ
3 SEYİTHAN KIRMIZI
4 NESRİN ÖZEL UNAY
5 MEHMET SAYAT
6 SEMRA KARAKOÇ
7 ÇETİN YILMAZ
8 BEDRETTİN GÖZMEN
TOKAT:
1 MELTEM IŞIK
2 EROL TUNÇ
3 NACİYE İSKENDER
4 ŞABAN YEĞİN
5 SİBEL UZUN
TRABZON:
1 FATMA BİÇER
2 ABDUL ÖZCAN
3 HANİFE SEVER
4 İBRAHİM BAYKAN
5 NURETTİN KARADENİZ
6 İSMAİL CAVGA
UŞAK:
1 AHMET YILMAZ
2 AYSU TOPAL
3ÜNAL ŞEREF
YOZGAT:
1 CEMAL BİLGİN
2 KÜBRA DERİN
3 MEHMET ŞİRİN HARHAR
4 ÖZLEM AYDIN
ZONGULDAK:
1 MEHMET ZEKİ SALMANOĞLU
2 DENİZ TOPÇU
3 BAYRAM SARI
4 SEYFULLAH YILMAZ
5 HİKMET ARSLAN
AKSARAY:
1 Gülbahar Karataş
2 BERDAN BORA AKKAYA
3 Sayma Ariç
4 İRFAN YAKŞİ
BAYBURT
1 MESUT BİLGİ
KARAMAN
1 YILDIZ KILINÇ
2 KAYHAN YÜKSEL
3 ELİF KIVIRCIK
KIRIKKALE
1 BURAK ÇOĞALAN
2 RAHİME KÜRKÇÜ
3 VELAT AYGÜN
BARTIN:
1 SOLMAZ ÖZLEN
2 ALİ ÖZKAN
YALOVA:
1 TUNCAY TURANLI
2 TURKAN ASLAN
3 ABDURRAHMAN APAK
KARABUK:
1 KİFAYET YILMAZ
2 İBRAHİM EKER
3 GÜLŞEN ŞAHİN
KİLİS:
1 MEHMET SEFA ÖZDEMİR
2 GÜLŞEN KARASU
OSMANİYE:
1 SEVGÜL AYDIN
2 ZİYA BAYRAM
3 SEREN ELATAŞ
4 SABAHATTİN OKUDUCU
DUZCE:
1 EKİM DEVRİM ÇAPARTAŞ
2 MUSTAFA ADAY
3 BERİVAN BUDAKBEYOĞLU
**
Nûçeyên Eleqedar:
- Hin navdarên ku cihên wan diyar bûne
- Bajarên ku hevserok û hevberdevk lê bûne namzet diyar bûn
- Berendamên MHP'ê yên Amedê diyar bûn
- Îtîfaqa Milet li ser lîsteyê biryara xwe da
- Platforma Zimanê Kurdî li ser hilbijartinê û berendaman gotina xwe got
- 'Tifaqa Azadî û Demokrasiyê ya Kurd' piştgirî dide Partiya Çep a Kesk
- Ev mebûsên HDP'ê wekî berendam nayên nîşandayîn (Lîste)
- Piştî 50 salan Antalya yekem car bê wî dê bikeve hilijartinê
- Yeşîl Sol Partî dê çi bike? Va ye deklerasyona wan
- Mehmet Aslantug ji TÎP'ê dibe berendam
- EMEP ji lîsteya Yeşîl Sol Partî dikeve hilbijartinê
- Ger îtîraz neyên qebûlkirin 4 berendam hene
- Farqînî, Aktar, Candemîr û pêşberendamên din
- Huda-Par û YRP'ê jî biryara xwe dan
- Pisûlaya Îtîfaqa Ked û Azadiyê diyar bû
- Wê çend kes deng bikar bînin? YSK'e eşkere kir
- Hûnê li ku dengên xwe bidin? Dema kontrolê ye
- Hilbijêrên li derveyi Tirkiyeyê divê çi bikin?
- Li ser îtîfaqan YSK'ê rêgezên xwe eşkere kirin
- Îtîfaqa Ked û Azadiyê bi yek lîsteyê dikeve hilbijartinê
- Mexdûrên erdhejê dê çawa di hilbijartinê de deng bidin?
- Bi 25 pirs û bersivan hilbijartina îsal
- Ji bo Kiliçdaroglu kî çi got?
- Îdîa: HDP bi Yeşîl Sol Partî dikeve hilbijartinê
- Îtîfaqa Kurdistanî ji bo li ser hilbijartinê biaxive civiya
- Li Tirkiyeyê roja hilbijartina Serokomarî û ya giştî eşkere bû