Diyarname
HDP li bajar û navçeyan berendamên xwe eşkere kirin. Vaye lîste:
AMED
Şaredariya Bajarê Mezin: Hulya AlOkmen Uyanik / Adnan Selçuk Mizrakli
Kayapinar: Kezban Yilmaz / Necati Pirinççioglu
Hezro: Gulistan Ekti / Ahmet Çevik
Pasûr: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay
Karaz: Rojda Nazlier / Kasim Pervane
Çêrmûg: Makbule Çakin / Muharrem Şahin
Çinar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş
Pîran: Yasemin uçer / Felat AygOren
Erxenî: Meryem Yildiz / Ahmet Kaya
Hêne: Cemal Sati
Sûr: Filiz Buluttekin -Cemal Ozdemir
Baglar: Zubeyda Zumrut - Zeyat Ceylan
Yenîşehîr: Belgin Diken -İbrahim Çiçek
Licê: Salime Zingil - Tarik Mercan
Farqîn: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoglu
Bismil: Gulşen Ozer - Orhan Ayaz
Gêl: Gulistan Ensarioglu - Mustafa Akkul
WAN
Şaredariya Bajarê Mezin: Bedia OzgOkçe Ertan - Mustafa Avci
Tuşba: Ayşe Minaz / Yilmaz Berki
Miradiye: Leyla Balkan / Yilmaz Şalan
Ercîş: Yildiz Çetin / Mahmut Pala
Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez
Bahçesaray: Gulistan Onver / Garip Aykut
Îpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt
Edremît: Gulcan Kaçmaz Sagyigit - Seyfettin İtha
Ozalp: Dilan Ogrenci - Yakup Almaç
Çildêran: Leyla Adsak - Faruk Demir
Bêgir: Şengul Polat - Erkan Acar
Gurpinar: Rojbin Akdag - Kemal Guler
Gewaş: Melek Arapoglu- Veysi Şeker
MÊRDÎN
Şaredariya Bajarê Mezin:Ahmet Turk - Figen Altindag
Nisêbîn: Semire Nergiz -Ferhat Kut
Qoser: Nulifer Elik Yilmaz- Salih Kuday
Dêrik: Mulkiye Esmez -Mehmet Şerif Kiran
Artuklu: Nurettin Turgay /
Kerboran: Mevlude Çelebi / Ahmet İnci
Şerxem: Nalan Ozaydin / İbrahim Çoko
Midyad: Rezan Tasman / Osman Demirci
QERS
Qers Navend: Ayhan Bilgen – Şevin Alaca
Dîgor: Guljin Kaya / Mustafa Ozyagci
Kaxizman: Çigdem Ozlu / Memet Alkan
Pazarcik: Munevver Subaşi / Ebubekir Erkmen
Sarikamiş: Zeynep Çelik / Yaşar Aras
MÛŞ
Mûş Navend: Sibel Genç – Sirri Sakik
Bulanix: Eylem Suruca - Adnan Topçu
Melezgîr: Gulay Çelik - Erdal Çakar
Gimgim: ulku Baytaş - Giyasettin Aydemir
BATMAN
Batman Navend: Songul Korkmaz - Sabri Ozdemir
Bekirhan: Gulistan SOnuk / Firat Karabulut
Kozluk: Nazime Avci / Ayhan Eren
Bişêrî: Felek Ozbek / Mustafa Ozturk
İkikopru: Hatice Taş / Osman Karabulut
Gêrcuş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya
BEDLÎS:
Bedlîs Navend: Zekiye İlbasan - Faruk İşler
Tetwan: Serap Çakmak - Habip Yeşiltepe
Hîzan: Dilek Aslan / Erkan Çetin
Mûtkî: Belgin Korkmaz / İrfan Hulagu
Axlat: Leyla Aslanargin
CULEMÊRG
Culemêrg Navend: Seher Kadiroglu Ataş / Cihan Kahraman
Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işik
Gever: Remziye Yaşar - İrfan Sari
Çelê: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat
Şemzînan: Felem Aker – Sami Beşer
Buyukçîftlîk: Gulcan Ceylan - Emin Bulgan
AGIRÎ:
Bazîd: Yildiz Acar - Cesim Çakçi
Giyadin: Hazal Aras - İhsan Yenigun
Patnos: Muşerref Geçer / Emrah Kiliç
Tûtax: Selma Şahin / Baran Ozturk
Taşliçay: Betul Yaşar / Mehmet Umut Dogruer
Eleşkîrt: Derya Ogul / Rifat Yerlikaya
MELETÎ:
Ergûwan: Seda Gultuten- İlhan Yildiz,
ERDEXAN
Gole: Nizamettin Ozturk /
ŞIRNEX:
Şirnex Navend: Nurcan Alturk / Hişyar Osal
Bêşebab: Sabiha Akdag / Cahit Ozkan
Kerboran: Zilan Ecevit/ M. Emin kiliç
Dergule: Zozan Aksu / Dursun Çakir
Sirtkoyu: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak
Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar
Cizîr: Mehmet Zirig - Berivan Kutlu
Silopî: Adalet Fidan - Sulayman Şavluk
îdil: Songul Erdem - Niyazi Çevrim
Bajaroka Findiq: Ahmet İmre - Sevim İmre
Qilêban: Selahattin urun - Feride Yaman
ÇEWLIG:
Dara Hênê: Şefika Dogan / Sadullah urkun
Solxan: Ayşe kaya / M. Sidik Çeliker
Karliova: Evin Ozen -Ozkan BingOl
ÎDIR:
Îdir Navend: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş
Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş
Bajaroka Halfelî: Hasan Sefa
ERZEROM:
Şaredariya Bajarê Mezin: Bariş Kemaloglu
Tekman: Muzahit Karakuş / Yanes Çelik
Xinis: Nurcan Felekoglu / Bedir Firat
Qereyazi: Melike GOksu / Burhanettin Şahin
Qereçoban: Remziye SOnmez / Halit Ogun
RIHA
Wêranşar: Servet Kiliç / Hidir Oktay
Xelfetî: Emel Çiftyurek / Abdurrahman Çiftçi
Sêwreg: Emine Çetiner / Turan Tuysuz
Bîrecûk: Fatma Korkmaz / Hakan Arici
SEMSÛR:
Komur: Zilan Erbay / Erkan Karataş
Pinarbaşi: Meral Çalişkan / Huseyin Uzun
Sêrt
Bajaroka Gokçebag: Serhat Çiçek
Bajaroka Begendik: Dijvar Ulaş
Misirc: Esmer Baran / Baran Akgul
Bajaroka Kayabaglar: Netice Petek / Abdulkerim Polat
Baykan: Ozden Yilmaz - Hekim Duva
Ziyaret: Hevin Kinay / Husnu Sevimli
ELEZÎZ:
Qereqoçan: Serap Dogan Mutlu / Mahmut Ercan
Sarican: Mihriban Tagtekin / Bekir Polat
ERZÎNGAN:
Çaglayan: Ozlem Demir - Veli Pinar Çaglayan